Tegoroczne CSIO5* w Sopocie jest wyjątkowe – gościmy bowiem polskich złotych medalistów Igrzysk Olimpijskich. Golden Table to projekt, dzięki któremu w niedzielę każdy z Was będzie mógł spotkać się z bohaterami Polskiego sportu. W przerwie konkursu Grand Prix oraz tuż po jego zakończeniu będzie można spotkać się z naszymi najlepszymi sportowcami, porozmawiać, zdobyć ich autografy. Zapraszamy do budynku Białej Trybuny.

Pierwsi mistrzowie olimpijscy już są z nami. Zbigniew Lubiejewski i Edward Skorek. Obaj Panowie reprezentowali Polskę na IO w Montrealu w piłce siatkowej.

Turniej olimpijski w piłce siatkowej mężczyzn podczas XXI Letnich Igrzysk Olimpijskich w Montrealu był czwartą edycją w historii i odbył się wyłącznie w halowej odmianie tej dyscypliny sportu. Turniej olimpijski rozegrano w dniach od 18 do 30 lipca 1976 roku. Mistrzem olimpijskim została reprezentacja Polski, która pokonała w finale reprezentację ZSRR 3:2, a w całym turnieju nie doznała porażki (wygrała wszystkie 6 spotkań).